פירוקי - קונה רכבים לפירוק ונסיעה

שאלות נפוצות

אם אתם חושבים על מכירת הרכב שלכם לפירוק, ולא עברתם את התהליך בעבר, בוודאי יש לכם לא מעט שאלות. הכנו לכם כמה תשובות לשאלות נפוצות.

כאשר הרכב שלכם הגיע לסוף הדרך ואינו משמש אתכם יותר באפשרותכם למכור אותו לחברה שמתמחה בפירוק רכבים. לאחר מכירתו, הרכב יועבר למגרש הפירוק ויפורקו ממנו כל חלקיו הפנימיים. המתכות שלו יעברו לגריטה ולמחזור ברזל.

ברוב המקרים, מכירת רכבים לפירוק תתבצע לאחר מעורבות בתאונה שבעקבותיה הרכב הוגדר כטוטאל לוס והורידו אותו מהכביש. כמו כן ניתן לפנות לאפשרות של פירוק רכבים כאשר מדובר ברכב ישן שאחזקתו יקרה, התקלות שלו מרובות והסיכוי למכור אותו בשוק הפרטי נמוך.

אם בעבר המדינה הפעילה תכנית גריטה ממשלתית במגרשים מורשים שנועדה להקטין את זיהום האוויר ולעודד אנשים להחליף לרכבים חדישים יותר, כיום פירוק רכבים מתבצע באופן פרטי במגרשי פירוק שפזורים ברחבי הארץ. מומלץ לוודא שמדובר במגרש פירוק אמין ומקצועי, כדי שהרכב שמכרתם לפירוק לא יחזור אל הכביש.

אינכם היחידים, יש הרבה בעלי רכבים שמוכרים רכב שלא נוסע למגרש הפירוק ומגרשי הפירוק קונים גם רכבים שירדו מהכביש ולא כשירים לנסיעה. כתוצאה מכך מגרש הפירוק מספק שירותי גרירה, במקרים רבים שירות זה ניתן ללא עלות.

התשלום עבור רכב לפירוק משתנה בהתאם לסוג הרכב, שנת הייצור שלו ומצבו. ברוב המקרים, התשלום על הרכב יעמוד על 10% מערכו.

לפני שמוכרים את הרכב לפירוק יש לגשת למשרד הרישוי ולבטל את הרישיון שלו. את ביטול הרישיון תוכלו לעשות בעצמכם, או על ידי מיופה כוח מטעמכם, כשעליכם להגיע עם תעודת זהות ורישיון הרכב ולמלא בקשה לביטול רישום הרכב. לאחר שהגשתם את הבקשה קחו בחשבון שתקבלו אישור זמני ל- 48 שעות לנסיעה ברכב עד למגרש הפירוק, ולאחר מכן יהיה אסור לנהוג בו.

בעבר היתה תכנית גריטת רכבים מטעם המדינה אולם היא הסתיימה. במסגרת התכנית בעלי רכבים קיבלו תמריץ כלכלי של 3,000 ₪ בתמורה לגריטת הרכב שלהם. עם זאת הרכבים נדרשו לעמוד בקריטריונים שונים כדי לקבל את התמריץ.

מעוניינים למכור את הרכב לפירוק אך יש לכם שאלות? נשמח לספק לכם את כל התשובות! לפרטים וספים ולקבלת ייעוץ מוזמנים ליצור איתנו קשר!

מכירת רכב ללא טסט
דילוג לתוכן