פירוקי - קונה רכבים לפירוק ונסיעה
תוכן עניינים
גריטת רכב

לתיאום פגישה או שיחה טלפונית אנא צרו קשר

המאמר נכתב ע"י "פירוקי" החברה המובילה לקניית רכבים לפירוק ולנסיעה יד שניה מכל הסוגים

פירוקי - קונה רכבים לפירוק ונסיעה

יכול להיות שאתם מאוד קשורים לרכב שלכם, אבל מגיע זמן בחיים שבו גם הרכב האהוב ביותר יהפוך לישן או לבלתי שמיש, וכשזה קורה, אחת האפשרויות שעומדות לרשותכם היא גריטת רכבים.

גריטת רכב זו תכנית של המדינה שמטרתה היא לצמצם את כמות הרכבים הישנים, המזהמים והלא בטיחותיים, כמו גם להפחית את זיהום האוויר במידה משמעותית. במסגרת התכנית בעלי רכבים ישנים, מקבלים תמריץ כלכלי בסך של כ- 3,000 שקלים, אם וכאשר יבחרו להוריד את הרכב הישן שלהם מהכביש.

תכנית זו היתה רלוונטית עד לפני כמה שנים, אולם כיום זמינה רק עבור רכבי דיזל כבדים. במידה והרכב הישן שלכם לא עומד בקריטריונים של תכנית הגריטה, ניתן בהחלט למכור אותו לפירוק אצלנו, שזהו פחות או יותר אותו תהליך, רק לא תחת פיקוח של המדינה.

מה היו הקריטריונים לגריטת רכב?

כדי להיכנס לתהליך של גריטת רכב, הרכב צריך לעמוד בקריטריונים שונים. כך למשל על הרכב להיות בן 20 שנים לפחות, עם רישיון רכב וטסט בתוקף. בנוסף הרכב צריך להתניע בקלות ולנסוע. כאשר הרכב אינו מתניע או נוסע הוא לא מהווה בעיה, מכיוון שגם ככה הוא אינו עולה על הכביש.

כדי לבצע את התהליך יש להגיע למשרד הרישוי עם רישיון הרכב ותעודת זהות של בעל הרכב ולמלא טופס בקשה לגריטה. במידה ועומדים בכל הקריטריונים, לאחר מילוי הבקשה רישיון הרכב יועבר למצב "זמני" למשך 48 שעות בלבד, במהלכן בעלי הרכב צריכים לפנות לחברה שמתמחה בגריטת רכבים ולמלא טופס פירוק רכב, שמעביר את הבעלות אל החברה לצורך הגריטה.

גריטת רכב – אז והיום

כיום מדינת ישראל כבר אינה מפעילה תכנית גריטה, אלא אם כן מדובר ברכבי דיזל כבדים, מזהמים וישנים שלא מתקינים מסנן חלקיקים במטרה להפחית את רמת הזיהום האוויר. רכבים אלו יוכלו להשתתף בתכנית גריטה ולקבל מענק כספי, אשר יכול לנוע בין כמה אלפים לבין כמה עשרות אלפי שקלים. מעבר לסוג הרכב, כדי לעמוד בקריטריונים, רכבים אלו צריכים להיות בעלי רישיון בתוקף של שנה לפחות, ללא שיעבוד או עיקול.

אם הרכב שלכם ישן או שלא נמצא בשימוש ואתם מחפשים פתרון עבורו, תמיד תוכלו לפנות אלינו ולמכור את הרכב לפירוק. עם ניסיון של 20 שנים בתחום, שירות איכותי ומקצועי ושירותים בפריסה ארצית, נשמח לספק לכם פתרון אטרקטיבי.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים אודות גריטת רכבים? מוזמנים לפנות אלינו. צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר הוגנת עבור הרכב שלכם, הגרירה עלינו!

גריטת רכב

השירותים שלנו

מאמרים נוספים

אזורי שירות

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים ולחפש קונה רכבים לפירוק זמין באזורכם? השאירו פרטים בטופס עכשיו ונציג מטעם החברה ייצור עמכם קשר בהקדם האפשרי למתן ייעוץ מקצועי, הכוונה והצעה משתלמת שלא תוכלו לסרב לה.

דילוג לתוכן